0 0
Read Time:1 Minute, 12 Second

Začali ste podnikať ako živnostník, ale nebaví vás tráviť množstvo času nad papiermi? Nelámte si hlavu a venujte sa svojmu podnikaniu. My sa postaráme o vaše jednoduché účtovníctvo a zabezpečíme aby ste mali všetko v poriadku.

Jednoduché účtovníctvo primárne slúži na zistenie základu dane daňovníka (živnostníka). Na rozdiel od podvojného účtovníctva  jednoduché účtovníctvo funguje na “cashovom” princípe. Základom jednoduchého účtovníctva je porovnávanie príjmov a výdavkov a ich delenie na tie, ktoré ovplyvňujú základ dane a na tie, ktoré základ dane neovplyvňujú.

Peňažný denník je v jednoduchom účtovníctve alfou a omegou, kde sú evidované všetky príjmy a výdavky. Jednoduché účtovníctvo nemusí byť tak úplne jednoduché ako na prvý pohľad vyzerá, najmä vtedy ak ste platiteľom DPH, vlastníte budovu, máte autá v majetku firmy alebo iný majetok alebo ste získali príspevok na podnikanie . V tom prípade odporúčame obrátiť sa na externého účtovníka, ktorý vám zjednoduší podnikanie.

Podľa skúseností je najlepšie mať jednoduché účtovníctvo spracované priebežne, a preto odporúčame spolupracovať so spoľahlivým účtovníkom, ktorý vám pošle každý mesiac výsledok a vy tak máte dokonalý prehľad o svojom podnikaní. U nás v Ekonoom.sk za svoju prácu zodpovedáme a každého klienta máme poisteného v rámci poistenia profesijnej zodpovednosti.

V aktuálnom roku existuje viacero možností pre živnostníkov ako viesť dokladovú agendu. Pre svojich klientov a nových záujemcov dokážeme vypracovať kalkuláciu príjmov a výdavkov pre lepšie pochopenie jednotlivých možností. Preto ak si nie ste istý či postupujete správne pri účtovaní, neváhajte sa nám ozvať a my vám pomôžeme.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Limity pre platby v hotovosti pre rok 2019
Next post Podvojné účtovníctvo